Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Standard Package | 3000 |
| Product Status | Active |
| FET Type | N-Channel |
| Voltage - Breakdown (V(BR)GSS) | 40 V |
| Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0) | 200 µA @ 10 V |
| Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id | 2 V @ 1 nA |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 3pF @ 10V |
| Power - Max | 225 mW |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 0000.00.0000 |