Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Harris Corporation |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Standard Package | 1 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | 5 NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 12V |
| Frequency - Transition | 8GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 3.5dB @ 1GHz |
| Gain | - |
| Power - Max | 150mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 10mA, 2V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 65mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 16-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 16-CERDIP |
| RoHS Status | RoHS non-compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Affected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 0000.00.0000 |