Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Mini-Circuits |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Tray |
| Standard Package | 10 |
| Product Status | Active |
| RF Type | Cellular, ISM, WCDMA, WiMAX |
| Topology | Absorptive |
| Circuit | SPDT |
| Frequency Range | DC ~ 5GHz |
| Isolation | 20dB |
| Insertion Loss | 1.9dB |
| Test Frequency | 5GHz |
| P1dB | 24dBm |
| IIP3 | - |
| Features | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Voltage - Supply | 5V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Package / Case | Module, SMA Connectors |
| Supplier Device Package | - |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | Not Applicable |
| REACH Status | |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.50.7000 |