Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Microchip Technology |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) | Cut Tape (CT) |
| Standard Package | 6000 |
| Product Status | Active |
| Frequency | 433MHz |
| Sensitivity | -113dBm |
| Data Rate (Max) | 20kbps |
| Modulation or Protocol | UHF |
| Applications | General Purpose |
| Current - Receiving | 6.9mA |
| Data Interface | - |
| Memory Size | - |
| Antenna Connector | PCB, Surface Mount |
| Features | - |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-VQFN (5x5) |
| Base Product Number | ATA8202 |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |