Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Microchip Technology |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Standard Package | 192 |
| Product Status | Obsolete |
| Frequency | 800MHz ~ 1GHz |
| Sensitivity | -95dBm |
| Data Rate (Max) | 20kbps |
| Modulation or Protocol | OOK |
| Applications | RKE, Security Systems |
| Current - Receiving | 4mA |
| Data Interface | PCB, Surface Mount |
| Memory Size | - |
| Antenna Connector | PCB, Surface Mount |
| Features | Automatic Tuning |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| RoHS Status | RoHS non-compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | - |
| REACH Status | - |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |