Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Bag |
| Standard Package | 45 |
| Product Status | Obsolete |
| RF Family/Standard | Navigation |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 1.5825GHz |
| Frequency Range | 1.559GHz ~ 1.606GHz |
| Antenna Type | Ceramic Patch |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 3 |
| Return Loss | - |
| Gain | 4.1dBi, 5.7dBi |
| Features | - |
| Termination | Pin |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Adhesive |
| Height (Max) | 0.161" (4.10mm) |
| Applications | GNSS |
| Base Product Number | 2195762 |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | Not Applicable |
| REACH Status | |
| ECCN | 7A994 |
| HTSUS | 8529.10.4040 |