Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Bag |
| Standard Package | 100 |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | WiFi |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.45GHz, 5.5125GHz, 6.525GHz |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.875GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz |
| Antenna Type | PCB Trace |
| Number of Bands | 3 |
| VSWR | 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 4.3dBi |
| Features | Cable - 200mm |
| Termination | MHF4 |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Adhesive |
| Height (Max) | 0.276" (7.01mm) |
| Applications | Wi-Fi |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | Vendor Undefined |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8517.79.0000 |