Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Tray |
| Standard Package | 560 |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | Navigation |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 1.576GHz |
| Frequency Range | 1.574GHz ~ 1.578GHz |
| Antenna Type | Flat Patch |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2:1 |
| Return Loss | - |
| Gain | 11.1dBic |
| Features | LNA, Filter |
| Termination | RP-SMA Female |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Adhesive |
| Height (Max) | 0.205" (5.20mm) |
| Applications | GNSS |
| Base Product Number | 2108912 |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | Not Applicable |
| REACH Status | |
| ECCN | 7A994 |
| HTSUS | 8529.10.4040 |