Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Bag |
| Standard Package | 50 |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | Ultra Wide Band |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 4.05GHz, 7.2GHz |
| Frequency Range | 3GHz ~ 8.5GHz |
| Antenna Type | Flat Patch |
| Number of Bands | 2 |
| VSWR | 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 1.2dBi, 3.6dBi |
| Power - Max | 10 W |
| Features | Cable - 150mm |
| Termination | MHF4L |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Adhesive |
| Height (Max) | 0.006" (0.15mm) |
| Applications | UWB |
| Base Product Number | 2108971 |
| RoHS Status | |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | |
| REACH Status | |
| ECCN | |
| HTSUS |