Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Skyworks Solutions Inc. |
|---|---|
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) | Cut Tape (CT) |
| Standard Package | 4500 |
| Product Status | Active |
| Frequency | 750MHz ~ 770MHz |
| P1dB | 31dBm |
| Gain | 37dB |
| Noise Figure | - |
| RF Type | Cellular, LTE |
| Voltage - Supply | 3.1V ~ 3.6V |
| Current - Supply | 510mA |
| Test Frequency | 760MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-SMD Module |
| Supplier Device Package | 28-MCM (5x5) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| REACH Status | - |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.33.0001 |