Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | TE Connectivity Measurement Specialties |
|---|---|
| Series | SM9333 |
| Package | Box |
| Standard Package | 1 |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | -0.02 ~ 0.02PSI (-0.12 ~ 0.13kPa) |
| Output Type | I²C |
| Output | 16 b |
| Accuracy | ±3% |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Port Size | Male - 0.12" (3mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbed |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | Gull Wing |
| Maximum Pressure | 1.02PSI (7kPa) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC Module, Dual Top Ports |
| Supplier Device Package | SOIC-16 Dual |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 9026.20.4000 |