Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Tube |
| Standard Package | 100 |
| Product Status | Obsolete |
| Reference Type | Shunt |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.495V |
| Voltage - Output (Max) | 36 V |
| Current - Output | 100 mA |
| Tolerance | ±2.2% |
| Temperature Coefficient | - |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Voltage - Input | - |
| Current - Supply | - |
| Current - Cathode | 1 mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-DMP |
| Base Product Number | NJM431 |
| RoHS Status | RoHS non-compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |