Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Microchip Technology |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Tray |
| Standard Package | 250 |
| Product Status | Active |
| Applications | Ultrasound Imaging |
| Current - Supply | 2mA |
| Voltage - Supply | 1.3V ~ 5V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Base Product Number | MD1711 |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |