Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Renesas |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Standard Package | 1 |
| Product Status | Obsolete |
| Mode | Critical Conduction (CRM) |
| Frequency - Switching | - |
| Voltage - Supply | 24V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SOP |
| Base Product Number | R2A20118 |
| RoHS Status | RoHS non-compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | |
| REACH Status | Vendor Undefined |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |