Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Amphenol Cables on Demand |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Bag |
| Standard Package | 1 |
| Product Status | Active |
| Cable Connectors | miniSAS HD 4x |
| Number of Positions | 36 |
| Connector Type | Plug to Plug |
| Gender | Male to Male |
| Fastening Type | Latch Lock, Push-Pull |
| Features | Pull Tab |
| Cable Type | Round |
| Usage | External |
| Length | 9.84' (3.00m) |
| Color | Black |
| Shielding | Shielded |
| Wire Gauge | 28 AWG |
| Current - Max/Contact | 500 mA |
| Frequency - Max | 12Gbps |
| Operating Temperature | 75°C |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | Not Applicable |
| REACH Status | |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8544.42.2000 |