Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Standard Package | 2000 |
| Product Status | Active |
| Type | Controller (PSE) |
| Number of Channels | 12 |
| Power - Max | 90 W |
| Internal Switch(s) | No |
| Auxiliary Sense | No |
| Standards | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE), LTPoE++ |
| Voltage - Supply | 45V ~ 57V |
| Current - Supply | 9mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 52-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 52-QFN (7x8) |
| Base Product Number | LTC4270 |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |