Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
|---|---|
| Series | - |
| Package | - |
| Standard Package | 490 |
| Product Status | Active |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Applications | General Purpose |
| Interface | Logic |
| Load Type | Inductive | Capacitive | Resistive |
| Technology | - |
| Rds On (Typ) | 260mOhm LS | 520mOhm HS |
| Current - Output / Channel | 1A |
| Current - Peak Output | 1A |
| Voltage - Supply | 5V ~ 36V |
| Voltage - Load | 5V ~ 36V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Features | - |
| Fault Protection | Over Current | Over Temperature | UVLO |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 10-TDFN (3x3) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |