Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
|---|---|
| Series | - |
| Package | - |
| Standard Package | 1 |
| Product Status | Obsolete |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Applications | General Purpose |
| Interface | Analog | Logic | PWM |
| Load Type | Inductive | Capacitive |
| Technology | - |
| Rds On (Typ) | - |
| Current - Output / Channel | 100A |
| Current - Peak Output | 55A |
| Voltage - Supply | 8.5V ~ 14V |
| Voltage - Load | 8.5V ~ 14V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Features | Diode Emulation |
| Fault Protection | Current Limiting | Over Current | Over Temperature | Short Circuit | UVLO |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-VFQFN |
| Supplier Device Package | 16-FCQFN (6x3.75) |
| RoHS Status | |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | |
| REACH Status | |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |