Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Phoenix Contact |
|---|---|
| Series | ELR |
| Package | Bulk |
| Standard Package | 1 |
| Product Status | Active |
| Type | Module |
| Motor Type | AC Motor |
| Control / Drive Type | Motor Starter, Reversible |
| Number of Motors | 3 |
| Voltage - Load | 42 ~ 550V |
| Current - Output | 9A |
| Wattage - Load | 7 W |
| Voltage - Supply | 19.2 ~ 30VDC |
| Interface | - |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Features | - |
| For Use With/Related Products | - |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Affected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8537.10.9170 |