Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Phoenix Contact |
|---|---|
| Series | CLIPLINE PATO |
| Package | Bulk |
| Standard Package | 500 |
| Product Status | Active |
| Type | Wire Marker Carrier, Clip-On |
| Size | 0.91" W x 0.16" L (23.0mm x 4.0mm) |
| Cable Diameter | 0.079" ~ 0.138" (2.00mm ~ 3.50mm) |
| Legend | Blank |
| Color | Transparent |
| Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Operating Temperature | -50°C ~ 80°C |
| Base Product Number | PATO |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | Not Applicable |
| REACH Status | |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 3926.90.9985 |