Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | TE Connectivity Measurement Specialties |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Tube |
| Standard Package | 1 |
| Product Status | Active |
| Technology | Magnetoresistive |
| Axis | Single |
| Output Type | I²C, PWM |
| Sensing Range | 540mT |
| Voltage - Supply | 2.9V ~ 6V |
| Current - Supply (Max) | 30mA |
| Current - Output (Max) | - |
| Resolution | 13 b |
| Bandwidth | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Features | Programmable, Sleep Mode |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Base Product Number | G-MRMO |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | Vendor Undefined |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |