Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Ametherm |
|---|---|
| Series | SL05 |
| Package | Bulk |
| Standard Package | 250 |
| Product Status | Active |
| R @ 25°C | 10 Ohms |
| Tolerance | ±15% |
| Current - Steady State Max | 1 A |
| R @ Current | 400 mOhms |
| Diameter | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Spacing | 0.201" (5.10mm) |
| Approval Agency | - |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8533.40.8070 |