Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Digi |
|---|---|
| Series | RabbitCore RCM3600 |
| Package | Box |
| Standard Package | 24 |
| Product Status | Not For New Designs |
| Module/Board Type | MPU Core |
| Core Processor | Rabbit 3000 |
| Co-Processor | - |
| Speed | 22.1MHz |
| Flash Size | 512KB |
| RAM Size | 512kB |
| Connector Type | IDC Header 2x20 |
| Size / Dimension | 1.230" L x 2.110" W (31.00mm x 54.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | 4A994 |
| HTSUS | 8537.10.9160 |