Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | KYOCERA AVX |
|---|---|
| Series | BestCap® BZ |
| Package | Tray |
| Standard Package | 400 |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 22 mF |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Voltage - Rated | 4.5 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 170mOhm |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 70°C |
| Termination | SMD (SMT) Tabs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | BZ05, 3 Lead |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.787" L x 0.591" W (20.00mm x 15.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.083" (2.10mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8532.25.0045 |