Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
|---|---|
| Series | Himalaya |
| Package | Tape & Reel (TR) | Cut Tape (CT) |
| Standard Package | 2500 |
| Product Status | Active |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 1A |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Efficiency | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SMD Module |
| Size / Dimension | 0.12" L x 0.12" W x 0.06" H (3.0mm x 3.0mm x 1.7mm) |
| Supplier Device Package | 16-eMGA (3x3) |
| Control Features | - |
| Approval Agency | - |
| Base Product Number | MAXM17630 |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8504.40.9580 |