Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands |
|---|---|
| Series | DPCI (350W) |
| Package | - |
| Standard Package | 1 |
| Product Status | Obsolete |
| Type | Enclosed |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Voltage - Input (Max) | 72V |
| Number of Outputs | 4 |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Voltage - Output 2 | 3.3V |
| Voltage - Output 3 | 12V |
| Voltage - Output 4 | -12V |
| Current - Output (Max) | 25A | 25A | 5.5A | 500mA |
| Power (Watts) | 200W |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Efficiency | 75% |
| Operating Temperature | 0°C ~ 40°C |
| Mounting Type | Compact PCI® |
| Size / Dimension | 6.34" L x 1.59" W x 5.06" H (161.0mm x 40.4mm x 128.5mm) |
| Approval Agency | CE | CSA | EN | TUV | UL |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | Not Applicable |
| REACH Status | |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8504.40.6012 |