Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands |
|---|---|
| Series | TMX (350W) |
| Package | - |
| Standard Package | 1 |
| Product Status | Obsolete |
| Type | Front End |
| Voltage - Input (Min) | 40V |
| Voltage - Input (Max) | 60V |
| Number of Outputs | 4 |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Voltage - Output 2 | 12V |
| Voltage - Output 3 | -12V |
| Voltage - Output 4 | 24V |
| Current - Output (Max) | 50A | 12A | 4A | 3A |
| Power (Watts) | 350W |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Efficiency | 75% |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 10.75" L x 4.80" W x 2.50" H (273.1mm x 121.9mm x 63.5mm) |
| Approval Agency | CE | CSA | TUV | UL |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | Not Applicable |
| REACH Status | |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8504.40.6012 |