Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Skyworks Solutions Inc. |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) | Cut Tape (CT) |
| Standard Package | 3000 |
| Product Status | Obsolete |
| PLL | Yes with Bypass |
| Input | Clock, Crystal |
| Output | LVCMOS |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Frequency - Max | 100MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Voltage - Supply | 2.97V ~ 3.63V |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 10-TDFN (3x3) |
| Base Product Number | SL16020 |
| RoHS Status | |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |