Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Standard Package | 2000 |
| Product Status | Active |
| Function | Audio Signal Processor |
| Applications | Automotive Audio, Consumer Audio |
| Number of Channels | 3 |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7.5V ~ 15V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Specifications | -116dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-LSSOP (0.220", 5.60mm Width) |
| Supplier Device Package | 32-SSOP |
| Base Product Number | NJW1110 |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |