Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | SCS |
|---|---|
| Series | 1000 ZipTop™ |
| Package | Bulk |
| Standard Package | 100 |
| Product Status | Active |
| Type | Static Shielding Bag |
| Metal Layer | In |
| Static Discharge Shielding | <10nJ |
| Closure System | Zip Lock |
| Thickness | 2.8 mil (71.12 microns) |
| Length - Inside | 10" (254mm) |
| Width - Inside | 10" (254mm) |
| Tensile Strength | 4600 psi |
| Color | Silver |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | Not Applicable |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 3923.21.0095 |