Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Bulgin |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Standard Package | 200 |
| Product Status | Active |
| Type | Crocodile |
| Jaw Opening | 0.315" (8.00mm) |
| Voltage - Rated | - |
| Current Rating (Amps) | 10 A |
| Material | Brass |
| Plating | Silver |
| Material - Insulation | - |
| Insulation | Non-Insulated |
| Color | Natural |
| Length | 1.654" (42.01mm) |
| Termination | - |
| Quantity | 1 Piece |
| Ratings | - |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8536.90.4000 |