Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | DB Unlimited |
|---|---|
| Series | - |
| Package | Tray |
| Standard Package | 100 |
| Product Status | Active |
| Driver Circuitry | Transducer | Externally Driven |
| Input Type | Peak-Peak Signal |
| Voltage - Rated | 9 V |
| Voltage Range | 1 ~ 20V |
| Frequency | 4kHz |
| Technology | Piezo |
| Operating Mode | - |
| Duration | - |
| Sound Pressure Level (SPL) | 80dB @ 9V | 10cm |
| Current - Supply | 7mA |
| Port Location | Top |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Approval Agency | - |
| Ratings | - |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination | PC Pins |
| Size / Dimension | 0.551" Dia (14.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.283" (7.20mm) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8531.80.9041 |