Considering price fluctuations, this price is only for reference. Please send RFQ to info@aceera.net to get the best price, thank you.
| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
|---|---|
| Series | NJU6368 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Standard Package | 3000 |
| Product Status | Active |
| Type | Oscillator | Crystal |
| Count | - |
| Frequency | 50MHz |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Current - Supply | 27 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 (MTP6) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | NJU6368 |
| RoHS Status | RoHS non-compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |